Ватутінська загальноосвітня
школа I-III ступенів №6

Понеділок, 2020-03-30, 6:50 AM

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Новини [156]
Бібліотечні заходи [25]
Віртуальні виставки [18]
Виховні заходи, свято [11]
Учнівське самоврядування [6]
Спорт [28]
Наші здобутки [9]
Психологічна служба [4]
Поради дітям [4]
Поради педагогічним працівникам [5]
Поради батькам [13]
З досвіду роботи [5]
Видання бібліотеки [16]
Літній мовний табір [23]
Національно-патріотичний напрям [62]
Національно-патріотичний напрям
Морально-етичний, естетичний напрям [11]
Морально-етичний, естетичний напрям
Правовий напрям [7]
Правовий напрям
Екологічний напрям [4]
Екологічний напрям
Трудове виховання [4]
Трудове виховання
ЗНО та ДПА [5]
ЗНО та ДПА
Інформація для батьків [5]
Інформація для батьків
Здоровий спосіб життя [16]
Здоровий спосіб життя
Пришкільний табір [7]
Пришкільний табір
Профорієнтаційна робота [4]
Профорієнтаційна робота
Благодійна діяльність [6]
Благодійна діяльність
Традійні шкільні свята [16]
Традійні шкільні свята
Охорона праці [5]
Рух учнів [0]
Відкритість та прозорість закладу [15]
Сценарії [3]
Сценарії бібліотечних заходів
Презентації [6]
Бібліотечні презентації

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 375

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Яндекс.Метрика

Друзі сайту

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Освітній портал ПедПРЕСА

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників


» » Діти індиго: малюки кольору Птаха Щастя
9:49 AM

Діти індиго: малюки кольору Птаха Щастя

 Тефлонові – тому, що до них не пристають загальні правила

Узявшись за тему дітей-індиго, я зіткнулася з її надзвичайною масштабністю. Як і  все мало зрозуміле та недостатньо вивчене, це явище, певно, ще піднесе нам чимало сюрпризів. Проте дізнатися про нього  батькам буде надзвичайно цікаво і корисно. Придивіться до свого малюка – чи не притаманні йому нижчевикладені якості?

У нас про таких кажуть не від світу цього. Діти тисячоліття – у Британії, діти світу – у Росії, тефлонові діти – у Франції. Як тільки не називають цих незвичайних дітей! Учені стверджують, що вони почали активно народжуватися з 50-х років ХХ століття, хоча  геніальні особистості були в усі часи: Моцарт, Леонардо да Вінчі, Ван Гог – типові представники цієї дещо «неземної раси».  Найпоширеніша її назва – діти-індиго, яку ввела американський психолог Ненсі Тепп. Саме вона у своїй книзі «Як колір допомагає краще зрозуміти твоє життя» вперше звернула увагу на відповідність кольору аури кожної людини її темпераменту. Наприклад, у сангвініків аура – червона, у меланхоліків – блакитна, у флегматиків – біла, у холериків – жовта. А у цих незвичайних дітей аура – фіолетово-синя, кольору фіалки.

Розпізнай і не нашкодь!

Ось два головні правила для батьків, які вже із самого малечку помічають незвичайність свого малюка. Зазвичай до чотирьох років дитина виявляє 50% своїх інтелектуальних здібностей, які мають проявитися в житті, до шести років – 70%, а до восьми – 90%. Але діти-індиго проявляють надзвичайні здібності вже з пелюшок. Та є й інші якості, притаманні саме індиго:  вони наполегливі та рішучі, у них – приголомшлива інтуїція, вони здатні приймати вірні рішення, вони незалежні та горді навіть у принизливих для себе ситуаціях. Індиго часто мають дар зцілення, навіть не підозрюючи про це, вони можуть читати людей, як відкриту книгу, швидко підмічати і непомітно нейтралізовувати будь-які намагання маніпулювати собою. Індиго здатні на лють та жорстокість, якщо натикаються на стіну байдужості. Як бачимо, таку «гримучу суміш» якостей можна розцінювати і як геніальність, і як ознаки «важкої дитини». І якщо батьки такої дитини – люди освічені, вони поставляться до її здібностей з увагою й толерантністю. Але, якщо дорослі нічого не хочуть чути про існування тонкого світу, розгортається справжня трагедія: малюка починають висміювати, карати, «переробляти», ламати, ставити діагнози. До останнього теж слід ставитися виважено: достеменно розібратися, чи не  є незвичайна поведінка  наслідком патології на фізичному рівні.

Від генія до злодія – один крок

Психологи стверджують, що із «фіолетових» дітей можуть вирости і геніальні особистості, і жорстокі бандити, і божевільні вчені, які легко лишають межу здорового глузду. Вони зроблені з особливого тіста. Тому концепція виховання таких дітей -  вкрай необхідна!

Окрім усього, у індиго часто виникають проблеми у школі, оскільки вони категорично відмітають традиційні методи навчання: часто не чують свого вчителя, але іноді розуміють все з перших слів, і далі слухати вже не бажають – нецікаво.

«Спартанські умови – ось головна умова виростити з індиго нормальну людину!» - одноголосно стверджують учені. Недарма у найелітнішій школі світу – коледжі «Ітон» у Великій Британії - дуже суворі спартанські умови.

Коментар фахівця

Енергію індиго — у русло добра!

Важливо не плутати  наполегливого,  гіперактивного або генетично розумного малюка з дитиною-індиго.  Американці зі своїм непереможним позитивізмом навіть започаткували 30 січня Всесвітній день Індиго. Але тепер навіть демократична Америка вбачає у цьому явищі немало мінусів, намагаючись заспокоїти, угамувати часом неконтрольовану, а іноді й руйнівну  енергію дитини індиго. Якщо ваша дитина -  індиго, вас уразить її цілеспрямованість, настирність та внутрішня сила. Проявлятися вони почнуть десь у 1,5-2 роки, а повністю сформуються років до п’яти. Тому у цей проміжок часу – все у ваших руках: ваш індиго ростиме або цікавою, впевненою у собі особистістю, або буде звичайною, але нервовою дитиною. 
Деякі мами сприймають незвичайні якості з деяким містицизмом: або як елемент зверхрозуму, або, напроти – як кари небесної. Головне – навчитися самим і навчити дитину правильно, позитивно користуватися своїми здібностями. Прослідкуйте за спадковістю вашої родини, подумайте, ким ви бачите свою дитину у  майбутньому. Ви можете направити шалену енергію  у позитивне русло: допоможе спорт, активні ігри, зайняття до душі. Зважте, до душі саме дитині! Не ламайте її – якщо малюк обирає єдиноборства, не примушуйте його сидіти за роялем або мольбертом. Використовуйте хвилини найбільшої активності як фон для навчання. Наприклад, якщо малюк шаленіє від автомобілів, спостерігайте за їх рухом по вулиці, а тим часом вивчайте кольори авто. Енергія захвату перейде у енергію знань. 

Ненсі Енн Тепп − ясновидиця. Вона бачить ауру людини - колір його тонкого тіла. Вона займалася дослідженнями в Державному університеті в Сан-дієго. А в 1982 році написала книгу під назвою "Як колір допомагає краще зрозуміти твоє життя". Це, мабуть, перше відоме видання, у якому визначаються моделі поведінки "нових" дітей. Ненсі класифікувала певні типи людської поведінки по кольорах спектру сонячного світла і, керуючись інтуїцією, створила вражаюче точну і наочну систему. Метафізична по суті, книга вельми цікава, і буває забавно побачити деякі свої риси в цій системі, і дивно, наскільки вона точна.

Для тих, хто думає, що класифікація людей по колірних групах виглядає чудно і цікава тільки тим, хто захоплюється метафізикою, ми можемо запропонувати книгу доктора філософії Хартмана Тейлора, видану в 1998 році під назвою "Кольоровий код: ще один спосіб побачити себе, свої відносини і своє життя». 

Так хто ж такі Діти Індиго? І чому ми їх так називаємо? Саме Ненсі Енн Теп вперше звернула увагу на те, що з’явився новий колір серед аур людей. Темно-синій, його ще називають індиго. Не так давно почали народжуватися діти з новим кольором аури. І ці діти мають спільні риси.

Визначимося: дитина Індиго — це така дитина, яка володіє новими незвичайними психологічними характеристиками і моделями поведінки. Це означає, що люди, що взаємодіють з подібними дітьми (особливо батьки), щоб досягти успіху, повинні змінити свій підхід до них, методи виховання і способи лікування. Ігнорування нових моделей поведінки дітей може привести до психічної нестійкості і розладу мислення у тільки вступаючої в життя юної істоти. Завданням цієї статті є визначення терміну, класифікація і науковий опис характеристик дітей Індіго.

Існує декілька типів дітей Індиго, і далі в цьому розділі ми змалюємо їх детальніше. А поки ми хотіли б познайомити вас з найбільш загальними поведінковими моделями, характерними для таких дітей. Вам знайомо що-небудь з приведеного списку десяти найбільш поширених якостей Дітей Індиго?


 


1. Вони приходять у світ із почуттям власної гідності 
2. Вони відчувають, що вони "заслужили бути тут", і дивуються, коли інші цього не розділяють. 
3. Вони не сумніваються у своїй значимості. 
4. Вони не признають абсолютних авторитетів і вважають, що і вони самі, й оточуючі завжди мають свободу вибору.
5. Вони просто не роблять звичайних речей; наприклад, ненавидять стояти в чергах
6. Вони розгублюються, стикаючись із консервативними системами, де, замість прояву творчої думки, треба чітко виконувати традиції
7. Вони часто бачать раціональніший спосіб, щоб щось зробити вдома чи в школі, але оточуючі часто сприймають це вороже, як небажання виконувати правила та пристосовуватися до системи.
8. Вони здаються некомунікабельними, якщо не знаходяться в своєму колі. Якщо поряд немає нікого з подібним способом мислення, вони часто "згортаються всередину себе", відчувають, що їх ніхто не розуміє. Школа для них дуже часто є украй складною в соціальному плані.
9. Вони не реагуватимуть на дисциплінарні зауваження ("Почекай, ось прийде додому твій тато і побачить, що ти наробив" − не працює).
10. Вони не посоромляться сказати Вам, якщо їм щось потрібне.


Існує чотири типи дітей Індиго, кожен з яких має свою певну життєву програму:


1. ГУМАНІСТИ: Вони служать масам і мають намір працювати з людьми: це майбутні лікарі, юристи, вчителі, моряки, бізнесмени й політики. Вони дуже активні, комунікабельні й здатні розмовляти з ким завгодно, як завгодно довго, у дуже дружній манері. У них дуже стійкі переконання. Фізично вони незграбні, і через свою активність іноді можуть "врізатися в стіну", забувши "включити гальма". У дитинстві вони не можуть зрозуміти, як це можна грати тільки з однією іграшкою.

Вони вивалюють з ящиків абсолютно все, що є, а потім можуть пограти, а можуть і взагалі ні до чого не доторкнутися.

Якщо ви попросите таку дитину прибрати свою кімнату, то вам доведеться неодноразово нагадувати їй про це, тому що зазвичай віна розсіяна. Звичайно, вона почне прибирати, але як тільки їй на очі попадеться яка-небудь книжка − сяде і почне запоєм читати її, і забуде про все на світі.


2. КОНЦЕПТУАЛІСТИ: Цей тип Індиго занурений у свої проекти значно більше, ніж усі останні. Це майбутні інженери, архітектори, дизайнери, астронавти, пілоти і військові. Вони не бувають неповороткими і зазвичай добре складені. Вони хочуть управляти, і найчастіше об'єктом управління стають їх власні матері, якщо це хлопчики. А якщо дівчатка, то під управлінням у них зазвичай виявляється батько. Якщо вони втрачають свого батька, це створює величезну проблему в їх житті.

Цей тип Індиго має схильність до згубних звичок, особливо до наркотиків у підлітковому віці. Батьки повинні спостерігати за їх поведінкою вельми пильно, і, коли вони починають ховати речі або говорити що-небудь ніби "Не заходь в мою кімнату", не завадило б з'ясувати, що вони приховують.


3. ХУДОЖНИКИ: Ці діти набагато чутливіші, ніж представники інших категорій Індиго. Зазвичай вони легкої статури, хоч і не завжди. Вони занурені в різного роду мистецтва. Вони схильні до творчості, це майбутні вчителі і художники. До якої б сфери людської діяльності вони не звернулися, вони завжди зберігають творчий підхід. Якщо вони йдуть в медицину, то з них виходять непогані хірурги або наукові співробітники.

Коли вони приходять у мистецтво, саме з них виходять видатні актори. У віці 4-10 років вони можуть перепробувати себе в півтора десятках видів творчої діяльності, недовго позаймавшись однією справою і потім закинувши її. Тому "Ніколи не купуйте інструмент - краще беріть його напрокат!" Індиго-художник може працювати одночасно з п'ятьма або шістьма різними інструментами, а досягнувши підліткового віку, він вибирає один з них і стає майстром у вибраній області.

 

4. ЩО ЖИВУТЬ У ВСІХ ВИМІРАХ. Це четвертий тип Дітей Індиго. Коли їм виповнюється рік або два, ви вже не можете їм нічого сказати. Вони відповідають вам: "Я знаю. Я можу зробити це сам. Залиш мене". Це ті люди, які несуть у світ нові філософії й нові релігії. Вони можуть бути задираками і забіяками, тому що не вміють пристосовуватися, як інші три типи Індиго.(За матеріалами книги «Діти Індиго» Лі Керролл, Джен Тоубер)

Категорія: Поради педагогічним працівникам | Переглядів: 828 | Додав: ivanovyura | Теги: рекомендації психолога, психологи рекомендують, поради психолога, психолог для учнів, психолог для дітей, шкільний психолог, діти індиго | Рейтинг: 5.0/1

Схожі матеріали:

Форма входу


Поділитися в :

Хмарка тегів
перший дзвоник сценарій Свято знань сценарії Міс Осінь школ школи роботи дітьми День знаний День учителя вогник до дня учителя день працівника освіти конкурс родинне свято молоді родинне виховання учнівської інформаційних змагання авіамодельного екологічні заходи Навчання Новий рік новорічне свято 8 березня жіноче свято свято жінки 8 марта дня останній дзвінок останній дзвоник фізкультури випускний випускний бал випускний вечір на порозі зрілості вікторина на правову тематику Вітаємо олімпіад здобули переможців Які конкурсу VII ІІ Барабаш року клас підсумки бібліотека 2008 Найкращий веселка Грайлива фестиваль агітбригада екологічна семінар Козацький гарт школі математики України юних поетів весняна весняна толока багатоборство Військово-прикладне мови іноземної Футбол День футболу 9 травня Дорогі ветерани день цивільний захист свято Олімпійський Олімпійський тиждень форма Шкільна обговорення слави інспекторів дорожнього квітів земля читців співає українського козаки козацтва багатоборства військово осінь історії Тиждень історії урожаю Урожай Старти веселі веселі старти олімпіада олімпіади шкільні українська мова голодомор вручення паспортів ВІЛ СНІД антиСНІДівський рух ВІЛ-інфікований ВІЛ/СНІД математика Родина школа-родина права людини українська декада вчителів патріот військові військово-патріотичний військовий свято імен виховний захід Андрія Випускник зарубіжної книга 23 лютого день захисника Втчизни безпеки протипожежної екскурсія допомога Грайлива веселка волонтери Великдень біль День перемоги зарубіжна література Гоголь виховна робота виховна Біля захист захисту цивільного Переможці дзвоник Анатолій Гриценко відзнака День знань 1 вересня В дорогу до знань парад Всеукраїнська трудова акція Парад к спорт перший дзвінок перше вересня день партизанської слави ВВВ виставка квітів Безсмертя героїв Велика Вітчизняна війна ЮІР руху правила дорожнього руху благодійна акція ярмарок благодійність ярмарка міс ювілеєм 50 річчя 50 років громадянин громадянина-патріота 6 грудня День збройних сил України праці охорона захист вітчизни фізкультура дорожній рух вибори конференція світова література світової літератури делегація Шевченко партизани війна війни ветерани ветеран ВОВ день ветерана діти на дорозі ювілей 60 – річчя читач Посвята в читачі Тиждень психолог поради психолога психологи рекомендують рекомендації психолога психолог для подростка інертні діти психолог для дітей психолог для учнів шкільний психолог діти індиго поради батькам небезпека правила будьте обережні на льоду атестації атестація презентація виставка шкільна форма випуск Букварику за самоврядування Україну Єдину збори ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНІ табір відпочинок пришкільний відпочинку військово-прикладного на ПРО Вітчизни ескіз місця Ватутінські вокалісти міжнародний бібліотек місячник шкільних до Як від Бібліотеки днів дітям письменники Сучасні Брейн ринг батьківські педагогічних «Творча ідей Григорія опис Анатоліївна досвід Всесвітня ато доброчинності покажчики В.Рутківський землі Черкаської син бунтарний В.Симоненко зі Святом Україна та учнів батьків уваги Випускниця ЗНО Іван видання бібліотеки Витязь бал ДПА віддаю голос мовний Britain to акція читання

Погода

Пошук

Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів


-=Soadist=- & -=КумищЕ=- © 2008 - 2020
Безкоштовний хостинг uCoz