Ватутінська загальноосвітня
школа I-III ступенів №6

Середа, 2020-05-27, 5:17 AM

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
Головна сторінка | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Новини [156]
Бібліотечні заходи [25]
Віртуальні виставки [18]
Виховні заходи, свято [11]
Учнівське самоврядування [6]
Спорт [28]
Наші здобутки [9]
Психологічна служба [4]
Поради дітям [4]
Поради педагогічним працівникам [5]
Поради батькам [13]
З досвіду роботи [5]
Видання бібліотеки [16]
Літній мовний табір [23]
Національно-патріотичний напрям [62]
Національно-патріотичний напрям
Морально-етичний, естетичний напрям [11]
Морально-етичний, естетичний напрям
Правовий напрям [7]
Правовий напрям
Екологічний напрям [4]
Екологічний напрям
Трудове виховання [4]
Трудове виховання
ЗНО та ДПА [5]
ЗНО та ДПА
Інформація для батьків [5]
Інформація для батьків
Здоровий спосіб життя [16]
Здоровий спосіб життя
Пришкільний табір [7]
Пришкільний табір
Профорієнтаційна робота [4]
Профорієнтаційна робота
Благодійна діяльність [6]
Благодійна діяльність
Традійні шкільні свята [16]
Традійні шкільні свята
Охорона праці [5]
Рух учнів [0]
Відкритість та прозорість закладу [16]
Сценарії [3]
Сценарії бібліотечних заходів
Презентації [6]
Бібліотечні презентації

Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 375

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Яндекс.Метрика

Друзі сайту

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Освітній портал ПедПРЕСА

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників


» » Табір відпочинку «Козацький курінь»
2:36 AM

Табір відпочинку «Козацький курінь»

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Літо – найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів.

Щороку в нашій школі працює табір відпочинку «Козацький курінь» з денним перебуванням. У таборі діти цікаво проводять свій час. Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей.

 

Табір кличе козачат,

Бравих молодих джурят.

Будем весело співати,

В ігри різні дружно грати!

 

Перший день -  день знайомств "Хай сонцю і квітам всміхаються діти". Цей день має велике організаційне значення: проводяться з дітьми бесіди з санітарії, гігієни, попередження травматизму, діти знайомляться з режимом дня.

Перша загальнотабірна лінійка

 

Обов’язково проводиться загальнотабірна лінійка (з неї, до речі, розпочинається кожен новий день). Діти обирають командирів загонів, які щоранку доповідають про наявність загону в таборі, допомагають вихователям в організаційних питаннях, завжди, як то кажуть, тримають руку на «пульсі часу».

Велике значення для налагодження товариських стосунків між дітьми має робота психолога, адже діти в загоні можуть бути з різних класів, крім того вони всі разом беруть участь в загальнотабірних заходах. Тому в перший день було включено психологічні тренінги та ігри, які провела психолог школи Пустільник В.І.. Зокрема, було проведено тренінгові заняття з підвищення самооцінки «Моя індивідуальність».

  

Тренінг «Моя індивідуальність»

 

У перші дні зміни важливо зацікавити, захопити дітей цікавою діяльністю. Ні для кого не секрет, що першим етапом створення колективу є знайомство. Чим швидше діти згуртуються, тим легше працювати з ними. Однією з найбільш простих форм знайомства є гра. В перший день по загонах та між ними були проведені ігри на знайомство.

  

  

Ігри на знайомство

 

Одним із напрямків виховної роботи в таборі є екологічне виховання. Було проведено День екології «Любімо світ, в якому ми живемо» та День квітів «Краса врятує світ». Діти здійснили похід до лісу, де знайомилися з лікарськими рослинами нашої місцевості та правилами їх збору і використання. Було оголошено конкурс на кращу композицію з природного матеріалу «Лісові фантазії», і діти з лісу принесли цікаві кореневища, шишки, жолуді, листя та ін..

  

Конкурс «Лісові фантазії»

 

З дітьми було проведено природничі вікторини «Цікавинки про рослинки», «Знавці грибів», «Рослини та тварини – рекордсмени».

У День квітів відбулася ще одна цікава виставка – конкурс «Букет для інопланетян». Діти виготовляли квіткові композиції, аплікації з різного матеріалу.  Вироби просто вражали своєю фантазією та оригінальністю.

  

  

Конкурс «Букет для інопланетян»

 

Із задоволенням діти брали участь у конкурсі малюнка на асфальті «Ми діти твої, Земля» та інтелектуальній грі «Екологічними стежками».

 

   Табір – це спілкування з друзями, однолітками, це – нові знайомства. І недаремно третій день перебування в таборі був днем друзів «У дружбі наша сила». В його рамках був проведений захід «Бантики проти метеликів» (гендерна рівність), конкурс малюнків «Дружба починається з посмішки». Протягом табірної зміни було проведено розвивально-гумористичне заняття «Веселий поїзд» з учнями молодших класів, тренінгові заняття «Я – творча особистість» а також акцію «Чарівні долоньки», під час якої діти виготовили плакати «Долоньки єднання»  Одне із завдань виховної роботи взагалі і в пришкільному таборі зокрема – це формування і розвиток гарного естетичного смаку, вміння любити і цінувати прекрасне; виховання духовних цінностей й уподобань. Саме з цією метою в таборі було проведено ряд заходів естетичного циклу. Ще під час навчання діти готувалися до святкового концерту на честь відкриття табірної зміни «Привіт, літо!»: репетирували пісні і танці, вчили вірші, готували костюми.

 

В день гумору "Сміховини  для кожної дитини" були проведені гуморина "Реготайлики"та конкурс "У салоні краси Баби Яги"

  

На кінець табірної зміни загони підготували ще один музичний сюрприз. Вже став традиційним один з найулюбленіших конкурсів усіх українців


У напрямку естетичного та морально-етичного виховання було проведено також багато загонових заходів – вікторин, бесід, диспутів:

·        Години людяності «Що таке порядність», «Співчуття».

·        Подорож «У країні Доброти і Чемності».

·        Подорож «Сторінками музичної енциклопедії».

·        Ситуативно-рольова гра «Що таке взаємодопомога».

·        Диспут «Хай живе ввічливість».

·        Тренінг «Дозволь собі бути щасливим»

·        Практикум «Емпатія – способи розуміння інших»

Було проведено День доброти «Лише на добро земля обізветься добром», в рамках якого пройшла акція «Людські чесноти» (діти з окремих шматочків тканини створили великий прапор людських чеснот). Також відбулася вікторина «Хто такі волонтери?» та розвивальна гра «У світі тварин».

 

 З метою активізації пізнавальної діяльності дітей великого значення надається роботі у таборі шкільного бібліотекаря Пономаренко О. І. Нею були проведені такі заходи:

·        Літературний квест «Подорож країною Читландією»

·        Казка-гра «Сторінками улюблених казок».

·        Казкові герої в мульткалейдоскопі.

·        Літературна вікторина «Хто багато читає, той багато знає»

Заходи проводяться цікаво, в ігровій інтерактивній формі, з використанням великої кількості наочності, презентацій, фрагментів мультиків та дитячих кінофільмів.

Також Пономаренко О. І. організувала для учнів 3-4 класів квест «Похід книжковими лабіринтами» у міській бібліотеці.

  


   Виховання патріота та законослухняного громадянина – одне з основних завдань навчального закладу будь-якого рівня. Плануючи роботу пришкільного табору, ми не могли не врахувати цей напрямок виховного процесу. Зрештою, цей комплекс цінностей тісно переплітається з іншими: з екологічним (справжній патріот не нищитиме природу), з інтелектуальним (свої знання і вміння використаємо на благо суспільства і людей), з морально-етичним (наші вчинки мають приносити лише користь і примножувати добро; ми повинні бути нетерпимі до проявів зла і застерігати від нього інших), з естетичним (створюючи красу – приношу задоволення собі й іншим, підвищую рейтинг свого краю).

З метою патріотичного виховання у таборі було проведено День України. В рамках цього дня відбувся конкурс малюнка на асфальті «За єдність, мир і процвітання», вікторина «Історія мого народу – моя історія жива», а також міжтабірний спортивно-пізнавальний захід «Якось на Січі…», на який було запрошено дітей з Ватутінської ЗОШ №5. Вихователями в загонах було проведено бесіди «Конституція – Основний Закон держави», «Я маю право», «Мої права та обов’язки» тощо.

Учні відвідали міський краєзнавчий музей, де для них було проведено тематичні екскурсії, а також музей В. Ф. Орлова у ПТУ-2.

  

В музеї Героя Радянського Союзу В. Ф. Орлова (ПТУ-2)

 

  Який же літній відпочинок обходиться без туристичних походів? Не відходили від традицій і ми, адже подорожувати – це так захоплююче. І хоча наші походи були не на далекі відстані і не підвищеної складності, вони принесли дітям заряд бадьорості і безліч позитивних вражень.

У День екології діти здійснили прогулянку до міського парку та на дитячий розважальний майданчик, але справжню втіху їм приніс День індіанця, який проходив у районі лісового масиву «Відвали». Мешканці Ватутіного з посмішками проводжали «червоношкірих», які у повному «бойовому» спорядженні, розмальовані та прикрашені перами, з луками та списами вийшли на «полювання» та «пошук скарбів». Як і водиться і індіанському племені, все розпочалося із загального збору біля верховного жреця (педагог-організатор) та ритуальних танців для «задобрення богів». Справжній сюрприз приготували всім учасники танцювального гуртка під керівництвом Нікітенко Н. О.. Їх ритуальний танець, який символізував красу індіанок, був просто неперевершеним. Потім племена влаштовували свої вігвами і воїни змагалися у переправі зброї через «Крокодилову річку». Демонстрували свою влучність лучники, намагаючись потрапити в ціль. Але вінцем усього було велике «полювання на мамонтів» або «пошук скарбів» - пакетів із солодощами.

  

  

  

День піратівВперше у цьому році було проведено День піратів. За принципом гри «Кругосвітка» було організовано «подорож за скарбами затонулих кораблів». Всі загони «перетворилися» на екіпажі піратських кораблів, які за допомогою карти повинні були відвідати всі «острови» і на кожному виконати спеціальне завдання. Екіпаж, який в сумі одержав найбільше «піастрів» (балів), і отримав заповітний «скарб» (пакет із солодощами).

 День піратів   День піратів

День піратів   День піратів

Провідним напрямком роботи пришкільного табору є збереження життя і здоров’я дітей, формування стійкої мотивації на здоровий спосіб життя. Мало поінформувати учнів про те, що добре і корисно для їх здоров’я, а що погано і шкідливо – потрібно, щоб ці знання стали переконаннями. Ми, дорослі, У шкільній \дальніробили все можливе, щоб перебування у таборі було для дітей не лише цікавим і пізнавальним, а й безпечним і здоров’язберігаючим.

У таборі було налагоджено триразове збалансоване харчування, створено умови для можливості дотримання дітьми правил особистої гігієни, Ранкова зарядкаобладнано зручні спальні та ігрові кімнати. Проводився суворий контроль за дотриманням чистоти у цих приміщеннях та на харчоблоці і в їдальні.

Кожен день табірної зміни розпочинався з ранкової зарядки, яку проводили самі діти під наглядом вчителів фізкультури.

Важко переоцінити роль спорту у зміцненні здоров’я дитячого організму, а тому цілком закономірно, що під час роботи пришкільного табору було проведено безліч спортивних змагань з різних видів: «Веселі старти» (у всіх загонах), змагання з тенісу, піонерболу, волейболу, баскетболу, гандболу, футболу та пляжного футболу, шахів та шашок.

Веселі старти   Веселі старти

Веселі старти   Веселі старти

Веселі старти   Веселі старти

Веселі старти

Шкільний психолог провела тренінгові заняття «Здоров’я дітей – здоров’я нації», «Як залишатися здоровим та красивим». Педагог-організатор провела пізнавальний захід з елементами тренінгу «Про Мікробчика-Хворобчика, або як бути здоровим». Кілька заходів цього напрямку було проведено вихователями в загонах:

·        Подорож до міста Здоров’янська.

·        Вікторина «Формула здоров’я»

·        Бесіда «Спорт – запорука здоров’я».

·        Рольова гра «Вітамінки для кожної дитинки».

В рамках дня здоров’я відбувся конкурс малюнка на асфальті «Молодь обирає здоров’я», а також заняття «Школи рятівника», де діти вчилися робити найпростіші перев’язки, зупиняти кров, накладати шини.

Охороні життя надавалося першочергове значення, тому у вихователів розроблені інструктажі, з якими обов’язково були ознайомлені всі без винятку діти. Крім того проводилися профілактичні бесіди з правил дорожнього руху, протипожежної безпеки, правила поведінки біля водойм, під час грози та багато інших.

Школи рятівника   Школа рятівника

Школи рятівника   Школи рятівника

Табір прощавай
Табір прощавай
Табір прощавай
Табір прощавай
Табір прощавай
Табір прощавай
Табір прощавай
 

Категорія: Пришкільний табір | Переглядів: 3384 | Додав: ivanovyura | Теги: відпочинку, відпочинок, табір, пришкільний, курінь, Козацький | Рейтинг: 4.6/5

Схожі матеріали:

Форма входу


Поділитися в :

Хмарка тегів
перший дзвоник сценарій Свято знань сценарії Міс Осінь школ школи роботи дітьми День знаний День учителя вогник до дня учителя день працівника освіти конкурс родинне свято молоді родинне виховання учнівської інформаційних змагання авіамодельного екологічні заходи Навчання Новий рік новорічне свято 8 березня жіноче свято свято жінки 8 марта дня останній дзвінок останній дзвоник фізкультури випускний випускний бал випускний вечір на порозі зрілості вікторина на правову тематику Вітаємо олімпіад здобули переможців Які конкурсу VII ІІ Барабаш року клас підсумки бібліотека 2008 Найкращий веселка Грайлива фестиваль агітбригада екологічна семінар Козацький гарт школі математики України юних поетів весняна весняна толока багатоборство Військово-прикладне мови іноземної Футбол День футболу 9 травня Дорогі ветерани день цивільний захист свято Олімпійський Олімпійський тиждень форма Шкільна обговорення слави інспекторів дорожнього квітів земля читців співає українського козаки козацтва багатоборства військово осінь історії Тиждень історії урожаю Урожай Старти веселі веселі старти олімпіада олімпіади шкільні українська мова голодомор вручення паспортів ВІЛ СНІД антиСНІДівський рух ВІЛ-інфікований ВІЛ/СНІД математика Родина школа-родина права людини українська декада вчителів патріот військові військово-патріотичний військовий свято імен виховний захід Андрія Випускник зарубіжної книга 23 лютого день захисника Втчизни безпеки протипожежної екскурсія допомога Грайлива веселка волонтери Великдень біль День перемоги зарубіжна література Гоголь виховна робота виховна Біля захист захисту цивільного Переможці дзвоник Анатолій Гриценко відзнака День знань 1 вересня В дорогу до знань парад Всеукраїнська трудова акція Парад к спорт перший дзвінок перше вересня день партизанської слави ВВВ виставка квітів Безсмертя героїв Велика Вітчизняна війна ЮІР руху правила дорожнього руху благодійна акція ярмарок благодійність ярмарка міс ювілеєм 50 річчя 50 років громадянин громадянина-патріота 6 грудня День збройних сил України праці охорона захист вітчизни фізкультура дорожній рух вибори конференція світова література світової літератури делегація Шевченко партизани війна війни ветерани ветеран ВОВ день ветерана діти на дорозі ювілей 60 – річчя читач Посвята в читачі Тиждень психолог поради психолога психологи рекомендують рекомендації психолога психолог для подростка інертні діти психолог для дітей психолог для учнів шкільний психолог діти індиго поради батькам небезпека правила будьте обережні на льоду атестації атестація презентація виставка шкільна форма випуск Букварику за самоврядування Україну Єдину збори ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНІ табір відпочинок пришкільний відпочинку військово-прикладного на ПРО Вітчизни ескіз місця Ватутінські вокалісти міжнародний бібліотек місячник шкільних до Як від Бібліотеки днів дітям письменники Сучасні Брейн ринг батьківські педагогічних «Творча ідей Григорія опис Анатоліївна досвід Всесвітня ато доброчинності покажчики В.Рутківський Черкаської землі син бунтарний В.Симоненко зі Святом Україна та учнів батьків уваги Випускниця ЗНО Іван видання бібліотеки Витязь бал ДПА віддаю голос мовний Britain to акція читання

Погода

Пошук

Календар
«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів


-=Soadist=- & -=КумищЕ=- © 2008 - 2020
Безкоштовний хостинг uCoz